Logo Wakawai

Přihlásit se

Registrovat

Zázraky zrození: Sbírka pro maminky a miminka
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
904 063vybráno z 3 000 000
30 %
418 lidí přispělozbývá 0 dní

Darovat

Hlavní patron sbírky
Lorika
Lorika
Dobrá vůle a filantropie je v Lorice tradiční věc a již jsme podpořili spoustu organizací. Nyní chceme pomoct FN Olomouc, kde se narodily i naše děti.
Sdílet sbírku
LinkedIn
Facebook
Twitter
Sdílet
Odkaz
O sbírce

Vážení dárci a partneři, už nám chybí jen kousek do druhého milníku 900 000 Kč (5 oxymetrů)! Pomozte s námi doplnit důležitý dílek kritické infrastruktury Novorozeneckého oddělení FN Olomouc. Nákupem pulzních oxymetrů umožníme nerušený bonding rodičů a miminka hned po porodu. Poporodní bonding je metoda, při které miminko tráví první chvíle po porodu na těle rodiče. Tady doslova vzniká pouto lásky. Pro zajištění bezpečnosti a nerušeného klidu při bondingu je třeba u dítěte monitorovat srdeční frekvence a hladinu kyslíku v krvi, k čemuž slouží právě pulzní oxymetr. FN Olomouc nyní disponuje staršími mobilními pulzními oxymetry. Jejich používání se často neobejde bez dalšího zásahu a pomoci sester, což vede ke zbytečnému stresu matky a dítěte. Výsledkem může být narušený bonding. Co hrozí, když se poporodní bonding nezdaří? Poporodní deprese je stále tabu a přitom jí po porodu projde jedna z pěti maminek.
Bonding prokazatelně snižuje šanci na vznik poporodních psychických obtíží u maminek. Umožněme rodičům a jejich dětem strávit důležité první chvíle společného života nejlépe, jak to jde. Veřejnou sbírku na nákup pulzních oxymetrů pro FN Olomouc organizuje firma Lorika ve spolupráci s Nadačním fondem Wakawai.

Tvář sbírky
Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
herečka

Vyrůstala jsem v Olomouci. Přestože působím zejména v divadlech v Praze, v hanácké metropoli jsem srdcem pořád doma. Ráda se sem vracím nejen na divadelní prkna, ale i jako do místa, které mě formovalo. V benefici pro FN Olomouc chci ukázat, jak důležité jsou první chvíle života lidí v regionu.

Video
Galerie